למרות היותה האי השני המאוכלס ביותר באירופה עם למעלה מ- 6 מיליון איש, לאירלנד עדיין יש הרבה כפרי בתולי ונופים מגוונים לחקור. אין דרך טובה יותר לבדוק את הגבעות המתגלגלות, קווי החוף המפורקים ומדינות האגם המנצנצות, מאשר על ידי שכירת רכב ונהיגה את עצמך (בדוק את Alamo.com לעסקות).

כמו בכל טיול דרכים בפריסה ארצית, עדיף שתוכננו כמה מסלולים לפני שתצאו לדרך. להלן 5 טיולי דרך באירלנד שפשוט לא ניתן לפספס.

1. הדרך האטלנטית הפרועה

נסיעה זו של 2,600 ק”מ אורך עוברת אתכם על פני קווי חוף דרמטיים, עשרות ציוני דרך היסטוריים, אדמות חקלאיות נשכחות ולכמה מהשטח הנופי ביותר שיש לאירלנד להציע.

הדרך האטלנטית הפראית מחברת את דונגל לפקק, מתפתלת מחצי האי Inishowen בצפון, עד לעיירה הציורית קינסייל בדרום. כונן זה, המכונה מסלול הסיור הארוך בעולם, לוקח גם תרבות נפלאה לאורך הדרך. אתה יכול לעצור בכפרים קסומים ולהכיר את התושבים המקומיים, לטעום את האוכל האזורי וליהנות מבירת מלאכה בפאבים.

תמונה דרך: en.wikipedia.org
אובך עבה לפעמים מכסה את הכביש בנסיעה זו, אך היא רק מוסיפה לתעלומה הקסומה של החלק הכישוף הזה של המדינה. אל תחמיץ את זה!

כונן: 2,600 ק”מ

משך: 5 ימים +

המקומות הטובים ביותר לשהות: בקינסלה, בדונגל, בקורק

2. היופי הקברני

מסלול 86 ק”מ זה, המכונה גם “הכונן הסגול”, שוכן בפינה הצפונית-מערבית של מחוז קלייר וגובל באוקיאנוס האטלנטי המחוספס והפרוע, והמים המרושעים יותר של מפרץ גאלווי.

תתחיל בקילפנורה, תעבור דרך Lisdoonvarna כשאתה הולך במעלה קו החוף המשונן לעבר הראש השחור, לפני שבסופו של דבר מתרומם לכיוון קארן ואז תחזור לקילפנורה.

בורן הוא נוף מרתק של גני סלע ומצוקים לא סלחניים שמתרסקים לים ליד הכביש המהיר. האזור משתרע על פני יותר ממאה וחמישים קמ”ר וכמעט כל זה מורכב מאבן גיר עקרה וגירית.

אל תחמיצו את המגדלור הקטן ממש מתחת לכביש מחוץ לראש השחור, שם תוכלו לקבל הצצה לגבעות עטופות ערפל של קונמרה שנמצאות ממש מעבר למפרץ גאלווי.

כונן: 68 ק”מ

משך: שעתיים (4 שעות עם עצירה)

המקומות הטובים ביותר לשהות: ב- Lisdoonvarna

3. דבלין לגאלווי

כונן ראשון נהדר לכל מי שנחת בבירת המדינה, הכונן הזה הוא סיור קסום באמת ברחבי אירלנד. התחנה הראשונה שלך תהיה מגדל מרטלו בדבלין, ואז תעבור ליד טירת הקצוות של המאה ה -13 שבהחלט שווה ביקור. התחנה הסופית שלך תהיה העיירה המקסימה בגאלווי, אך וודא שאתה עוצר בטירת אתרי והעיירה הקסומה המוקפת המקיפה אותה לפני שתסיים את הטיול שלך.

תמונה דרך: en.wikipedia.org

כונן: 208 ק”מ

משך: 4 שעות

המקומות הטובים ביותר לשהות בהם: באתנרי, בדבלין

4. הפער של סאלי

הדרך הצבאית הישנה הזו הייתה בעבר המקום בו הכוחות המזוינים הבריטיים הסמיקו מורדים בגבעות, אך כיום הוא ידוע כאחד הכוננים הנופיים ביותר בכל אירופה. אתה יכול להתחיל את הכונן בדבלין וללופ כל הדרך חזרה לאחר ביצוע המעבר בגובה 552 מ ‘.

הכונן כולו מציע נוף פנורמי מרהיב של ביצת השמיכה והרי וויקלו המרשים. המסלול עובר אם כי ההרים ועלפת עמק גלנקר, מימי הדיו של לוה טיי, מפל גלנקנאס והר קיפור.

תמונה דרך: en.wikipedia.org
וודא שאתה עוצר במרכז המבקרים של גלנקר, בניין שנבנה במקור לחיילי בית ששמרו על המסירה, ובבית הקברות של מלחמת גלנקי, מקום מנוחה שקט לחיילים גרמנים שמתו על אדמת אירית.

כונן: 70 ק”מ

משך: 3 שעות

המקומות הטובים ביותר לשהות בהם: בדבלין

5. חוף הנחושת

התכונן לחוות נופי ים פנורמיים, מצוקים מחוספסים, מפרצים בתולי וזרמו במפרצונים שנשכחו בכונן החוף המדהים הזה. אורכו רק 40 ק”מ ומחבר את העיירות דונגרוואן וטרמור בווטרפורד, תעבור דרך כפרים מוזרים כמו Boatstrand ו- Dunhill לפני שתגיע לעיירת הנופש של Seaside Tramore.

The Copper coast and its intimidating rock formations took over 450 million years to form and the vast and undiscovered topography deserves many stops to really appreciate it. תן לעצמך המון זמן לפנות ולצלם תמונות, זו באמת אחת האבני החן הנסתרות של אירלנד.

Drive: 40 km

Duration: 2 hours

המקומות הטובים ביותר לשהות: בדונגרוואן, בטרמור

תן לעצמך הרבה זמן …

Ireland isארץ חלומות משולשת דרך עם עשרות כוננים נופים בלתי אפשריים לבחירה. לא תוכל לפגוע בכל הכבישים הטובים ביותר בטיול אחד במדינה, אבל אתה בהחלט יכול להרים מפה, לקחת עצות מהמקומיים ולנסות לחקור כמה שיותר מהכפרי הערפילי.

שקול לקבל גם GPS. מרבית הכבישים מתפרסמים היטב, אך אם אתה מנסה לעשות מספר כוננים תוך זמן קצר, מערכת ניווט יכולה לחסוך לך תסכול.

נהג בביטחה!

אוהב את זה? להצמיד אותו! ?

הצהרת אחריות: עזים בדרך היא מקורבת באמזון וגם שלוחה עבור כמה קמעונאים אחרים. המשמעות היא שאנחנו מרוויחים עמלות אם אתה לוחץ על קישורים בבלוג שלנו ורכישה מאותם קמעונאים.